Deni

Numri i postimeve : 134
Join date : 14/10/2008

milan barazon ne udhëtim Empty
MesazhTitulli: milan barazon ne udhëtim   milan barazon ne udhëtim Icon_minitimeTue Nov 11, 2008 7:47 am

Ne udhtimin qe doli i veshtir skuadra milaneze nuk arriti asgje me shum se nje pik . Rosoneret luajten mir gjate tere lojes ata zhvilluan nje loj te rrjedhshme por nuk kishte kush ti perfundonte aksionet . Me te pare kete ancheloti pergaditi talentin e ri brazilian alexandre pato dhe italianin inzaghi. Me topin e par qe pato preku deportoi ne zonen e rrezikshme e sherbeu bukur ronaldinhon dhe ky i fundit tundi rrjeten vendase. Kur u mendua se piket e plota do te shkonin ne qytetin e milanos referi i katert e shtyu ndeshjen per 5 minuta .3 minuta kaluan u be nje faul ne dobi te lecces nga nje krohsim i bukur, i posa inkuadruari ne loj stendardo la te hutuar mbrojtjen milaneze por edhe gjith shikuesit e shumt qe e rrethonin stadiumin duke barazuar rezultatin dhe duke i thene milanos se nuk ka perfunduar ende loja. Me kete gol lecce mori nje pik shum te rendesishme ndersa milan i leshoi vendin e kryesuesit Interit .