Deni

Numri i postimeve : 134
Join date : 14/10/2008

milan deklason udinesen me rezultat 5-1 Empty
MesazhTitulli: milan deklason udinesen me rezultat 5-1   milan deklason udinesen me rezultat 5-1 Icon_minitimeMon Dec 22, 2008 8:20 am

milan ka shenuar edhe nje fitore.pas humbjes me juventusin rosoneret u kendellen dhe ate duke fituar me rezultat te lart 5-1 . serin e golave e hapi talenti i ri brazilian PATO duke shenuar qysh ne minuten e 4 .talenti tjeter brazilian LEITE RICARDO KAKA i beri me dije udineses se punet nuk jan mir duke shenuar ne minuten e 13 . kapiteni i udineses di natale shenoi ne minuten e 17 duke kthyer udinesen ne loj . por keshtu nuk doli pasi qe vetem nje minut me von prap doli ne sken PATO dhe e shujti gezimin e tifozeve te udineses duke shenuar prap. ne minuten e 42 SEDORF kordinatori i lojes se milani-t i tha udineses se keni udhetuar pa lidhje . ndersa per debakel ne minuten e 52 u perkujdes edhe nje her LEITE RICARDO KAKA . keshtu milan mori 3 pik te meritueshme nga kjo ndeshje dhe duke e mbajtur vendin e 3. 9 pik me larg se interi (kryesuesi ne tabel) , 3 pik me larg se juventuesi qe radhitet i dyti ne tabelen e serie a dhe 1 pik me shum se fiorentina qe eshte ne vendin e 4 nje vend prapa milani-t